KAN: Golčina Mareza u 90+5. donela Alžiru finale!

Philipp Schmidli, Getty Images

Fudbaleri Alžira boriće se za drugu titulu šampiona Afrike u svojoj istoriji, pošto su u polufinalu Kupa afričkih nacija savladali Nigeriju sjajnim golom Rijada Mareza u 90+5. minutu sa 2:1.

Bio je to praktično poslednji trenutak utakmice u Kairu, Benaser je fauliran na ivici šesnaesterca, a vezista Mančester Sitija namestio je loptu i poslao pravi projektil u bliži ugao gola Akpeija za veliko slavlje Alžiraca, kojima je to treće finale KAN ikada.

Tim Đamela Belmadija igrao je konkretnije od starta i opasno pretio preko Benasera u 11, Bensabainija u 16. i Bunedjaa u 29. minutu.