ICC: Terzić se nameće Monteli, asistencija u trijumfu

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Gvadalaharu na startu Internacionalnog kupa šampiona, koji se održava u Sjedinjenim Američkim Državama, rezultatom 2:1, a asistent kod prvog gola Viole bio je doskorašnji defanzivac Crvene zvezde Aleksa Terzić.

Giuseppe Bellini/Getty Images

Mladi reprezentativac Srbije, koji je ovog leta prešao u Fiorentinu, na terenu je bio u prvom poluvremenu, i šansu koju mu je ukazao trener Vinćenco Montela iskoristio je na pravi način.

Igrao se 27. minut kad je Terzić sjajno centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, a argentinski napadač Đovani Simeone glavom zatresao mrežu.

U centru pažnje Srbin je bio i u 35. minutu, tad je igranjem rukom u šesnaestercu skrivio penal, ipak, na njegovu sreću neprecizan je bio Pulido.

Gvadalahara je prethodno povela golom Lopesa u 25, da bi trijumf Italijanima doneo Ramadan Sobi u 52. minutu.

Od 63. za Fiorentinu je u igru ušao i Dušan Vlahović, dok Nikola Milenković nije dobio šansu.

Viola se u narednom meču sastaje sa Arsenalom, a Gvadalahara sa Benfikom.