MLS: Remi Čikaga, štikla Altidora, petarda šampiona

Hector Vivas/Getty Images

U noći između srede i četvrtka u MLS ligi su slavili Atlanta, Nju Ingland i Toronto, dok su Čikago i Kolumbus remizirali 2:2.

Tim Veljka Paunovića je poveo u 28. minutu kada je pogodak postigao američki fudbaler Đorđe Mihailović. Zardes je izjednačio početkom drugog poluvremena, da bi u 63. minutu Si Džej Sapong ponovo doveo Čikago Fajer u vođstvo. Čikago je pred domaćim navijačima izgubio pobedu jer je u 90. minutu Jamajčanin Romario Vilijams doneo izjednačenje Kolumbusu. Aleksandar Katai je igrao od 57. minuta dok je Bastijan Švajnštajger ceo meč proveo na terenu.

Šampioni, Atlanta Junajted, su savladali Hjuston Dinamo 5:0. Strelci za Atlantu su bili Nagbe, Vaskes, Martines i Gresel, a Martines je bio strelac dva gola. Nju Ingland je bio bolji od Vankuvera 4:0, a strelci su bili Bou, Fagundes, Hil i Banburi. Inače u tom duelu je Argentinac Gustavo Bou postigao prelep pogodak što je bio njegov prvi u MLS karijeri.

Toronto je savladao ekipu Njujork Red Bulsa 3:1. Džozi Altidor je postigao gol petom u šestom minutu, Pozuelo je uvećao sa bele tačke u 26, da bi Barlou u drugom poluvremenu smanjio na gol zaostatka. Ešton Morgan je golom u 71. minutu postavio konačnih 3:1.