Benfika ubedljiva protiv Čivasa

Fudbal ostalo 21. jul 20190:22 > 0:24
Getty images/Octavio Passos

Fudbaleri Benfike pobedom su otvorili učešće u Internacionalnom kupu šampiona. Lisabonski „Orlovi“ pobedili su u Santa Klari ekipu Gvadalahare rezultatom 3:0.

Strelci za portugalskog šampiona bili su Raul De Tomas, Rafa Silva i Haris Seferović. Fejsa i Živković ušli su u finišu.

Benfika je posle dva pripremna meča na domaćem terenu stigla u Ameriku i trener Bruno Laž pružio je odmah priliku novajlijama, koje će od avgusta imati zadatak da zamene Žonasa, Salvija, Žoaa Feliksa i ostale igrače, koji su napustili klub. To se isplatilo posle tri i po minuta, kada je Kajo proleteo po levoj strani, a Raul De Tomas lagano ubacio sa tri metra.

Lisabonski tim je dominirao, iako bez mnogo pravih prilika, a najpopularniji meksički klub je tek pred sâm odlazak na odmor prvi put zapretio Vlahodimosu, kada je Ponse glavom sa peterca šutirao pravo u Grka.

Čivas tokom meča nije računao na svoje prvotimce, koje već u nedelju uveče očekuje otvaranje Lige MX i gostovanje Santos Laguni, ali su rezervisti odigrali odlično u drugom poluvremenu. Ponse i Vega pogađali su prečku, a još dvaput su iz čistih situacija njihovi saigrači promašivali, a portugalska ekipa bila je potpuno inferiorna sve do 65. minuta.

Tada je Laž izveo četvorostruku izmenu, koja je imala sjajne posledice po njegov tim. Već posle pet minuta Žota, koji je ušao sa klupe, poslao je odličan pâs za Rafu Silvu (takođe ušao tek na poluvremenu), a ovaj je lagano savladao Gudinja za 2:0. U 73. minutu Adel Tarabt, još jedan od četvorice, odigrao je briljantan pâs od 30 metara za Harisa Seferovića i konačni rezultat.

Do kraja je Seferović akrobatskim udarcem izazvao briljantnu paradu Gudinja, a Ponse je iz slobodnog udarca pogodio stativu, ali se rezultat nije menjao. Ljubomir Fejsa i Andrija Živković šansu su dobili u završnih 11 minuta. Pred Benfikom su dueli sa Fiorentinom u sredu (Harison, Nju Džersi) i Milanom u nedelju (Foksboro, Masačusets).

Čivas već u nedelju uveče gostuje Santos Laguni u Toreonu, a u utorak uveče sastaće se u Dalasu sa madridskim Atletikom, u svom poslednjem nastupu u okviru ICC. Sve utakmice ovog takmičenja prenosiće Sport Klub.