Malmeu samo bod, Seder dovoljan Geteborgu

sport klub

Fudbaleri Sirijusa napravili su veliko iznenađenje time što su igrali 1:1 na gostovanju vodećem timu švedskog prvenstva Malmeu u okviru 16. kola.

Oba pogotka na „Švedbank“ stadionu viđena su u prvom poluvremenu – gosti su poveli preko Filipa Haglunda u 26. minutu, a desetak minuta kasnije Anders Kristijansen je izjednačio za Malme pred oko 17.000 navijača.

Na taj način, Malme je propustio šansu da zadrži odstojanje u odnosu na AIK, pa njegova prednost u odnosu na klub iz Solne sada iznosi samo dva boda. Sirijus je na devetom mestu sa 18 bodova, upola manje od svog poslednjeg protivnika.

U preostale dve utakmice nedeljnog programa domaći timovi su ostvarili pobede – Norćeping je bio ubedljiv protiv Estersunda 3:0, dok je Geteborg rezultatom 1:0 bio bolji od Eskilstune.

Junak pobede Geteborga bio je Robin Seder, koji je u 38. minutu postigao jedini gol na utakmici. Domaćinu je posao bio olakšan od 44. minuta, kada je Gustav Jarl zaradio drugu javnu opomenu, ali nije uspeo da u nastavku svoj trijumf učini ubedljivijim. Za Geteborg je to bio osmi trijumf, posle kojeg ima 29 bodova na četvrtom mestu, sedam manje, uz utakmicu manje od Malmea, dok je Eskilstuna pretposlednja sa 11.

Nerćeping je golove u trijumfu nad Estersundom postigao u razmaku od osam minuta, a strelci su bili Džordan Larson, Kale Holmberg i Kristofer Najman. Posle takvog raspleta, klub sa istoka Švedske ima 27 bodova na šestom mestu, dok je Estersund dve pozicije iza sa osam bodova manje.