Alsvenskan: Larson i dalje u nevoljama, Nalić heroj

Fudbal ostalo 3. avg. 201920:19 > 20:22
Stu Forster/Getty Images

U subotu su na programu bila dve meča 18. kola švedskog fudbalskog prvenstva, a AFC iz Ešilstune slavio je u gostima protiv Estersundsa rezultatom 2:1, dok su ekipe Falkenbergsa i Helsinborga remizirale 1:1.

Ešilstuna je povela u 16. minutu preko Adija Nalića, ali je domaćin do poluvremena izjednačio u 42. minutu – strelac je bio Hosam Aješ.

Ipak, kao heroj gostujućeg tima na ovom meču potvrdio se Nalić, koji je ekipi trenera Nemanje Milanovića u 90+4. minutu doneo tri boda i pobedu od 2:1.

Ešilstuna tom pobedom beži sa dna, ali su i dalje u opasnoj zoni sa 14 bodova iz 18 mečeva, dok je Estersunds osvojio 20. U narednom kolu Estersunds gostuje Sundsvalu, a Ešilstuna dočekuje AIK.

U Falkenbergu domaćin je remizirao 1:1 sa ekipom Helsinborga. Domaćin je poveo golom Nigerijca Džona Čibuikea u 18. minutu, a konačnih 1:1 postavio je Kundai Benju u 53. minutu.

Oba tima su tik van zone ispadanja – Helsinborg trenera Henrika Larsona sada je 12. na tabeli dok je Falkenber na poziciji broj 13.

Prethodnog vikenda od Helsinborga je bolji bio Erebru.