Japan: Kavasaki gubi korak za Tokijom

Matt Roberts/Getty Images

U nedelju su odigrane poslednje tri utakmice 21. kola japanskog šampionata i sve tri završene su bez pobednika.

Kavasaki Frontale je na svom stadionu neprijatno iznenadio navijače remijem bez golova sa ekipom Jamaga koja je u zoni ispadanja. Domaći su u poslednja dva kola osvojili samo bod i sada imaju šest bodova manje od lidera Tokija, koji je u subotu savladao Sezaro Osaku.

Urava i Nagoja su odigrali 2:2, a domaći su do boda došli u nadoknadi vremena pogotkom Sekine. Nagoja je u 25. minutu vodila 2:0 golovima Izume i Maede, Koroki je u poslednjim trenucima prvog poluvremena smanjio rezultat, a u nadoknadi Urava je obezbedila bod.

Identičan rezultat bio je i u duelu između Sagan Tosua i Oite, a svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu.

Jong-Vu je doneo prednost domaćoje kipi u 47. minutu, Misao je izjednačio šest minuta kasnije, da bi Ivata u 82. minutu preokrenuo rezultat.

Sagan Tosu je treći uzastopni poraz izbegao u 90. minutu kada se u strelce upisao Kanazaki.