Kašimi pripao čudni derbi, neubedljivi Tokio pobedio

Fudbal ostalo 10. avg. 201914:00 > 14:01
Getty Images/Buddhika Weerasinghe

Fudbaleri Kašime Antlers savladali su Jokohamu Marinos sa 2:1 u derbiju 22. kola japanske Džej lige.

U sudaru dve ekipe koje jedine nikada nisu ispale iz elitnog ranga (27 godina) poveli su domaći već u 21. sekundi – gol je postigao Brazilac Seržinjo preciznim udarcem levom nogom iskosa sa petnaestak metara.

To je trebalo da najavi sadržajno prvo poluvreme, ali na značajnija događanja čekali smo do nastavka i dve sporne sudijske odluke. Prvo je u 55. minutu poništen čist gol Doija za 2:0 zbog navodnog ofsajda, i to posle duge konsultacije sudija, a onda je u 68. minutu priznat gol Jokohami (strelac Nakagava) uprkos tome što su čak četvorica igrača gostiju bili u ofsajdu.

U 77. minutu zbog drugog žutog kartona isključen je Ohgihara, a Kašima je to iskoristila i došla do pobede pogotkom 20-godišnjeg debitanta Uede u 87. minutu.

Kašima je druga sa 41 bodom, dok je Jokohama sada četvrta sa dva manje.

Prvi na tabeli je Tokio, koji je savladao Vegaltu Sendai 1:0 pogotkom Dijega iz penala u 62. minutu. Tim iz glavnog grada ima sedam bodova više od Kašime, mada sada nije blistao.

Treći na tabeli je Kavasaki, koji je ostao na 39 bodova kao i Jokohama posle poraza od Nagoje 3:0 – heroj meča bio je dvostruki strelac, 25-godišnji Ruji Izumi.

Šimicu je golom Daglasa savladao Jamagu 1:0, dok su Saporo i Urava remizirali 1:1 – gosti su poveli golom Evertona u 57, ali izjednačio je Suzuki u 68. minutu.

U preostalim mečevima viđena su dva remija po 1:1, u duelima Oita – Kobe i Gamba Osaka – Hirošima.