Džej liga: Ebesilio rezervista, pobede gostiju

Fudbal ostalo 11. avg. 201914:17 > 14:19
Denis Doyle, Getty Images Sport

U japanskoj Džej ligi u nedelju su na programu bila dva meča kojima je kompletirano 22. kolo, a u oba susreta slavili su gosti - Sagan Tosu je na strani bio bolji od Serezo Osake, a Šonan je u gostima pobedio Džubilo Ivatu.

Sagan Tosu je pobedio u Osaki sa 2:1, a do bodova su došli munjevitim preokretom u samom finišu susreta. Domaćin je vodio od 19. minuta golom Hiroakija Okuna, a do izjednačenja Sagan Tosu je doašao preko Daičija Haišija. Tri boda gostima doneo Johej Tojoda u 90+5. minutu. Kod oba gola asistent je bio Tijago Alves.

Jedan od junaka meča Hajaši u igru je ušao u 74. minutu, kada je zamenio Fernanda Toresa.

Šonan je pobedio u Ivati sa 3:2, takođe nakon preokreta. Domaći su poveli u 45+1. minutu, kada je strelac bio Hiroki Jamada.

Ipak, u drugom poluvremenu Šonan je postigao tri gola – strelci su redom bili Jamasaki, Jamada i Sugioka, a poraz je ublažio Oi za konačnih 3:2.

Nekadašni fudbaler Crvene zvezde Ebesilio u igru je za poraženi tim ušao u 83. minutu.

Džubilo Ivata se nalazi na začelju tabele sa 17 bodova, a Šonan je 11.