Hamarbi lako sa Sundsvalom, Đurđić asistent

Fudbal ostalo 17. avg. 201917:53 > 17:54
Marcus Ericsson/Ombrello/Getty Images

Fudbaleri Hamarbija savladali su Sundsval na svom terenu rezultatom 3:0 u jednoj utakmici subotnjeg programa u okviru 20. kola švedskog prvenstva.

Domaći tim je praktično rutinski slavio protiv fenjeraša, pošto je već posle nešto više od pola sata imao prednost 2:0. U vođstvo ga je doveo Aleksander Kačaniklić u 15. minutu, a 20 minuta kasnije prednost je udvostručio Muamer Tanković posle asistencije srpskog fudbalera Nikole Đurđića. Konačan rezultat postavio je Sijerkoles autogolom u 84. minutu.

Sundsval je, inače, od 55. minuta igrao sa desetoricom igrača, pošto je Karlos Grasija tada dobio direktan crveni karton.

Tanković je, inače, zahvaljujući tom pogotku napredovao do podele prvog mesta najboljih strelaca u švedskom prvenstvu, pošto sada ima 11 golova, isto kao Džordan Larson iz Norćepinga.

Posle 11. pobede ove sezone, Hamarbi ima 38 bodova na trećem mestu tabele, tri manje od Jurgordena, koji ima utakmicu manje. Malme takođe ima 38 bodova, ali utakmicu manje i lošiju gol razliku, dok Sundsval na samom začelju ima samo 12 bodova.