Alsvenskan: Đurgorden silovito do prvog mesta

Fudbal ostalo 19. avg. 201921:23 > 21:36
print screen

Odigrani su poslednji mečevi 20. kola švedske Alsvenskan lige. Seriju pobeda nastavio je Đurgorden, koji je bio ubedljiv na svom terenu protiv Eskilstune 3:0 i na taj način se vratio na prvo mesto.

Golove za Đurgorden postigli su Baja Turaj u trećem, Danijelson u 17. i Barkrot u 69. minutu. Ovom pobedom, petom zaredom, Đurgorden je ponovo izbio na prvo mesto sa 44 boda, tri više od Malmea. Eskilstuna je pretposlednja 15. sa 14 bodova, dva više od Sundsvala i dva manje od Falkenbergsa, koji je na mestu koje vodi u baraž za opstanak.

Ubedljiv kod kuće bio je Elfsborg, koji je 4:1 savladao Estersunds. Dva gola postigao je Karlson, po jedan Frik i Hamet, dok je na drugoj strani strelac bio Peterson. U poslednjem meču večeri Geteborg je kao gost bio bolji od Helsingborga 2:1 i to posle preokreta. Vodio je Helsingborg golom Svensona u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Izjednačenje je doneo Soder u 71. a pobedu gostima Vibe u 89. minutu.