I River siguran: Smeši se novi Superklasiko

Fudbal ostalo 23. avg. 20192:26 > 2:27
Denis Doyle, Getty Images Sport

Aktuelni šampion Južne Amerike River Plejt nalazi se na korak do plasmana u polufinale Kopa Libertadores, pošto je u prvoj utakmici četvrtfinala savladao Sero Portenjo na svom terenu 2:0.

Argentinski velikan je do trijumfa na Monumentalu protiv ekipe iz Paragvaja stigao golovima iz penala Fernandesa u osmom i Borea u 65. minutu.

U oba slučaja, jedanaesterac je sviran zbog faulova igrača gostiju u šesnaestercu, s tim što je kod prvog sudija odluku doneo tek posle pregleda VAR.

Video tehnologija bila je na glavnoj sceni i u 55. minutu, kad je poništen drugi gol Fernandesa zbog igranja rukom koje je prethodilo pogotku.

River je tokom celog meča bio bolji rival, imao znatno veći posed i više udaraca ka golu, pa se može reći da je više nego zasluženo pobedio.

Revanš je na programu 30. avgusta u Paragvaju, a pobednik će u polufinalu igrati protiv Boke Juniors ili LDU Kita.

U prvom meču u Ekvadoru, Boka je slavila sa 3:0.