Argentina: Teror domaćina

Getty Images/Daniel Jayo

U noći subote na nedelju odigrana su četiri meča petog kola Superlige Argentine i u sva četiri meča slavili su domaći timovi. Među njima su i aktuelni šampion Rasing i lider San Lorenco.

U meču u Aveljanedi između Rasinga i Godoj Krusa sve je rešeno u prvih 45 minuta. U tom intervalu postignuta su sva četiri gola, a domaćin je slavio 3:1. Tek u 32. mnutu postignut je prvi gol a strelac za domaće bio je Cvitanič. Izjednačio je šest minuta kasnije Garsija. Novo vođstvo Rasinga usledilo je u 43. minutu a strelac je bio Lopes iz penala, a na 3:1 povisio je Gonzales u prvom minutu nadoknade. Ovom pobedom Rasing se popeo na 14. mesto sa šest bodova i zaostaje za liderom San Lorencom čak sedam bodova.

San Lorenco je došao do pobede kod kuće nad Unionom iz Santa Fea 2:1, a golove su postigli Romero i Piton, dok je strelac za goste bio Bonifasio. U preostala dva meča slavili su Argentinos Juniors protiv Himnasije La Plate i Patronato protiv Independijentea po 1:0.