EP U19: Hrvatska u polufinalu

Sascha Steinbach/Bongarts/Getty Images

Poslednjeg dana grupne faze Evropskog prvenstva u futsalu za igrače do 19 godina, pobede su ostvarili Hrvatska, Španija, Portugal i Poljska.

Hrvati su u direktnom okršaju za mesto u polufinalu pobedili Ukrajinu sa 3:1 posle preokreta. Blank je u 13. minutu doneo prednost Ukrajini, koju je Hristić anulirao sa dva pogotka, dok je u poslednjem minutu Sučić potvrdio pobedu „Vatrenih“ .Oni će u polufinalu igrati protiv Portugala.

U drugom meču grupe B, Španija je još jednom pokazala zbog čega je osvojla prvo mesto, i to sa maksimalnim učinkom, savladavši sa 5:0 Holandiju, koja je završni turnir okončala bez bodova i gol razlikom 0:18.

Treba istaći činjenicu da su Lale jedina selekcija koja nije postigla pogodak na EP.

U prvoj utakmici grupe A, Portugal je pobedio Rusiju rezultatom 4:1. i poput Španije sa devet bodova obezbedio mesto u polufinalu.

Rusi su poveli preko Titkova posle nešto manje od 180 sekundi, međutim Sevio sa dva gola, Tomaš Paso i Reiš doneli su treći uzastopni trijumf svojoj selekciji.

Interesantno je da su poslednja tri gola viđena u samoj završnici meča, i to u intervalu od 40 sekundi.

U meču koji je kompletirao grupnu fazu takmičenja na završnom turniru, Poljska je pobedila Letoniju 3:1. Palonek, Borovik i Matas bili su precizni za četu koju s klupe predvodi Lukaš Žebrovski, dok je počasni pogodak za domaćina turnira postigao Grislis.

Uoči ove utakmice Poljacima je bio dovoljan i bod da se nađu u samoj završnici, gde ih već u četvrtak očekuje polufinale protiv Španije, koja važi za jednog od glavnih favorita.

Gledaoci Sport Kluba oba polufinalna okršaja biće u prilici da isprate u direktnim prenosima na SK3. Od 16 časova pratićemo duel Portugala i Hrvatske, dok se tri sata kasnije sastaju Španija i Poljska.