Argentina: River četvorkom hvata priključak za vrhom

Francois Nel, Getty Images Sport

Lider Superlige Argentine San Lorenco pretrpeo je poraz u gostima od Kolona, što je iskoristio šampion Južne Amerike River Plejt ubedljivim slavljem u gostima protiv Urakana.

Milioneri su slavili 4:0 u gradskom derbiju Buenos Ajresa golovima Kaska, Fernandesa iz penala, Palasiosa i De La Kruza. Ovom pobedom River je došao do 11 bodova i sada je bodovno poravnat sa najvećim rivalom Bokom Juniors, a samo dva manje od San Lorenca.

Upravo Boka može da izbije na prvo mesto ukoliko pobedi Estudijantes u ponedeljak, pošto je lider San Lorenco poražen u gostima od Kolona 2:1. Domaćin je poveo preko Rodrigesa u 30. minutu pošto je bio precizan sa bele tačke. Izjednačio je Romero u 48. minutu, ali gostima je i taj jedan bod izbio Morelo pogotkom u 78. minutu. Posle ove pobede Kolon je 12. sa sedam bodova.

Kiks lidera iskoristili su i Arsenal Sarandi pobedom kod kuće nad Union Santa Feom i Argentinos Juniors slavljem u gostima protiv Godoja 1:0. Oba tima su prvi pratioci San Lorenca sa 12 bodova. Do pobede je došla i, prošlosezonsko najprijatnije iznenađenje, Defensa i Justisija, pošto je slavila u gostima protiv Central Kordobe 2:1 i tako posle prva tri startna poraza, osvojila sedam bodova u prethodna tri kola i zauzima 13. mesto.