Trojka Tede u Šangaju, poraz Rafinog Dalijana

Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Tjanđin Tede pobedili su Šangaj Šenhuu na gostovanju u 24. kolu kineske Superlige rezultatom 3:0.

Gosti su od starta meča na Hongkou stadionu bili bolji i posle nešto više od 20 minuta stekli dvostruku prednost.

Ačempong je u 12. iskoristio dodavanje Ženga i zatresao mrežu, da bi u 21. Vagner pogodio na dodavanje Mirahmetjana.

Taj rezultat bio je aktuelan do 51. minuta, kad je Ženg postavio konačan rezultat.

Domaći su u nastavku mogli da ublaže poraz, ali je Igalo u 84. minutu promašio penal.

Teda je na sedmoj poziciji sa 32 poena, dok je Šangaj 13. sa 23.

Fudbaleri Vuhana savladali su pred svojim navijačima Dalijan sa 1:0. Jedini gol za domaće dao je Baptistao u 66. minutu.

Gosti, koje sa klupe predvodi Rafael Benites, u nadoknadi vremena ostali su sa desetoricom zbog isključenja Lija.

Vuhan je sad šesti na tabeli sa 34 boda, a Dalijan osmi sa 31.