Ibra i promašivao i pogađao, sedam golova Galaksija

Fudbal ostalo 16. sep. 20196:03 > 6:12
Sean M. Haffey/Getty Images

Los Anđeles Galaksi je u utakmici MLS lige savladao Sporting iz Kanzas Sitija 7:2.

Ništa nije najavljivalo goleadu Galaksija posebno jer je Sporting došao do vođstva u 24. minutu kada je strelac bio Gutijerez. U 32. minutu je ekipa iz Los Anđelesa imala penal kog je odbranio golman Sportinga. Ibrahimović je bio izvođač, ali kako mu se lopta vratila tačno na nogu, Zlatanu nije bilo teško da izjednači rezultat.

Tim golom je Ibrahimović izjednačio rekord ekipe po broju golova jednog igrača u sezoni, da bi kasnije tokom meča postavio novi rekord. Galaksi je u 51. minutu poveo golom Džoa Korone, a samo nekoliko minuta kasnije novim golom Ibrahimovića Galaksi je vodio 3:1. Usledio je i gol Antune, da bi Sebastijan Ledžet sa dva gola u 77.  i 79. minutu povisio na 6:1.

Trećim golom je Ibrahimović doveo Galaksi u vođstvo 7:1, a počasni gol za Sporting je dao Gutijerez u 86. minutu.