Argentina: Lanusu samo bod u Parani, slavlje Uniona

Fudbal ostalo 28. sep 20194:04 > 4:10
Marcelo Endelli/Getty Images

Odigrana su prva dva meča osmog kola Superlige Argentine. Union Santa Fe slavio je u gostima protiv Aldosivija 2:1, dok su Patronato i Lanus odigrali bez pobednika 1:1.

Lanus je na gostovanju Patronatu u Parani imao priliku da pobedom izbije na deobu prvog mesta sa Bokom Juniors. Ali domaćin, jedno od najprijatnijih iznenađenja šampionata, bolje je krenuo i već od šestog minuta golom Lemosa vodio. Lanus je ipak stigao do izjednačenja na samom startu drugog poluvremena, pošto je Akosta zatresao mrežu u 47. minutu. Meč se ipak završio nerešenim rezultatom, tako da je Lanus ostao četvrti sa 15 bodova, dva manje od Boke, ali uz meč više. Patronato ima samo tri boda manje na osmom mestu.

U derbiju začelja važnu pobedu zabeležio je Union Santa Fe. U gostima je savladan direktan konkurent u borbi za opstanak Aldosivi 2:1. Gosti su golovima Kavaljara u 21. i Blaija u 52. minutu vodili 2:0, a u 63. minutu smanjio je Rinkon, čime je postavljen konačan rezultat. Union je sada 15. sa osam bodova, tri više od 21. Aldosivija.