Poraz Tokija od Sagan Tosua zakuvao bitku za titulu

Masahiro Ura/Getty Images for DAZN

Fudbaleri Tokija poraženi su od Sagan Tosua 2:1 u 27. kolu japanskog fudbalskog prvenstva. Pobedu je ostvarila Jokohama, kao i Jamaga i Hirošima.

Ekipa Tokija je i treći meč ostala bez trijumfa. Posle poraza i remija, sada su poraženi od Sagan Tosua koji se bori za opstanak. Posle prvog poluvremena bez golova poveo je Tokio golom Mide, a Tojoda u 86. i Kanai u 96. minutu su doneli trijumf domaćem timu.

Ovaj kiks Tokija je iskoristila Jokohama. F Marinosi su slavlili protiv Ivate na gostovanju 2:0, a strelci su bili Fuđita, koji je postigao autogol i Nakagava. Jokohama sada ima 52 boda i deli drugo mesto sa Kašimom koja ima meč manje i u nedelju će igrati sa Serezo Osakom. Ako Kašima slavi biće prva ispred Tokija koji ima 53 boda.

Nagoja i Oita su igrali 1:1, Jamaga je slavila na gostovanju Vegalta Sendaiju 1:0 i taj trijumf je ovoj ekipi ostavio šanse da se u poslednja dva kola bori za opstanak. Hirošima je deklasirala Kobe 6:2 i do kraja će se sa Serezo Osakom boriti za četvrto mesto na tabeli J-lige.