Kašima slavila u derbiju i prestigla Tokio na čelu

Masashi Hara/Getty Images

U nedelju pre podne po srednjeevropskom vremenu na programu su bila tri meča 28. kola japanske „Džej lige“, a najzanimljivije je bilo na vrhu, gde je ekipa Kašima Antlersa izbila na čelo tabele pobedom u gostima nad Serezo Osakom. Bodove su osvojile i ekipe Urava Red Dajmondsa i Kavasaki Frontalea.

U meču koji ste mogli da pratite na Sport klubu 4 od 8 časova, derbiju kola, Kašima je slavila protiv Sereza sa 1:0 (1:0), a jedini gol na meču postigao je Tomoka Inukaj u šestom minutu.

Kašima je sada prva na tabeli sa 55 bodova, dva više od Tokija. Osaka trenera Lotita praktično ostaje bez šanse u borbi za titulu – trenutno su šesti sa 46 bodova.

U narednom kolu Kašima gostuje Jamagi, dok će Serezo u goste Saporu.

Urava je kod kuće pobedila Šimicu sa 2:1 posle preokreta (1:1). Poveli su gosti u 19. minutu preko Daglasa na asistenciju Josukea Kavaija. Šinzo Koroki je izjednačio u 45+2. minutu, a pobedu domaćima u Saitami doveo je Hašioka u 75. minutu.

Kavasaki je u gostima „demolirao“ Šonan sa 5:0, a golove za Frontale postigli su Okamoto (autogol), Nakamura, Abe, Kobajaši, Hasegava. Kavasaki je trenutno četvrti sa 47 bodova.

U subotu je Tokio porazom od Sagan Tosua praktično prepustio Kašimi lidersku pozijicu u šampionatu.