Poraz Piksijevog R&F, šampion siguran

Fudbal ostalo 19. okt. 201915:44 > 15:46
Getty images/ Masashi Hara

Fudbaleri Šandong Lunenga pobedili su Gvangdžou R&F na gostovanju u 26. kolu Superlige rezultatom 3:1.

Gosti su bili bolji od ekipe Dragana Stojkovića, a pitanje trijumfa rešili su već do poluvremena.

Najpre je u 21. minutu Čeng Juelei postigao autogol, da bi u 45+3. Gedeš povisio na 2:0, na asistenciju Felainija.

Bivši vezista Mančester Junajteda bio je strelac u 65. minutu, posle dodavanja Gracijana Pelea, da bi konačan rezultat postavio Eran Zahavi u 90+1.

Šandong je četvrti na tabeli sa 44 poena, dok je R&F na 11. poziciji sa 29.

Šampion Kine Šangaj SIPG savladao je Peking Guan na gostovanju sa 2:0. Oba pogotka gosti su postigli u drugom poluvremenu – Li Šenglong je pogodio u 49, a Ahmedov u 66. minutu.

SIP je drugi na tabeli sa 59 bodova, tri manej od lidera Evergrandea, dok je Peking treći sa 58.