MLS: Atlanta i Sijetl u konferencijskim polufinalima

Fudbal ostalo 20. okt. 20190:42 > 6:24
Carmen Mandato/Getty Images

Fudbaleri Atlante i Sijetla plasirali su se u konferencijska polufinala plej-ofa američkog MLS šampionata.

Aktuelni šampion Atlanta je na Mercedes Benc stadionu savladao Nju Ingland minimalnim rezultatom 1:0, a jedini pogodak, preciznim udarcem iskosa sa desne strane, postigao je Argentinac Eskobar u 70. minutu.

Ekipa iz Džordžije će se u borbi za mesto u finalu Istočne konferencije sastati sa boljim iz duela Filadelfija – Njujork Red Bul. Direktno mesto u polufinalu Istoka obezbedio je Njujork Siti, a rival će im biti Toronto ili DC junajted.

Sijetl je pred svojim navijačima posle produžetaka savladao Dalas 4:3 (3:3, 2:1).

Tim iz ‘kišnog grada’ posle 22 minuta vodio je 2:0 golovima Ruidiaza i Morisa, a Kenon je u finišu poluvremena prepolovio minus gostiju iz Teksasa.

Hedžes je izjednačio u 64. minutu, a deset minuta kasnije Moris je svojim drugim pogotkom vratio prednost Atlanti – 3:2. Ipak, Akosta je u 82. minutu obezbedio produžetak Dalasu, a junak tijumfa domaćeg tima bio je Moris, koji je u 113. minutu i treći put savladao Gonzalesa.

Toronto je nakon produžetka eliminisao Di si Junajted sa 5:1. Nakon što je Lukas Rodrigez doneo izjednačenje ekipi iz prestonice u poslednjem minutu meča, u produžetku je kanadska ekipa postigla četiri gola.

Protivnik u borbi za finale konferencije Torontu će biti Njujork Siti.

Real Solt Lejk Siti je sa 2:1 bio bolji od Portlanda, a odlučujući gol postigao je Džeferson Savarino u 87. minutu. Sledeći rival Reala je Sijetl.