Poraz za Piksija, lud meč Hebeija i Vuhana

Fudbal ostalo 26. okt. 201916:28 > 16:30
Print screen/SK

Tri duela 27. kola Superlige Kine odigrana su u subotu, a Peking Guan se, doduše sa utakmicom više, primakao Gvangdžou Evergrandeu na bod zaostatka.

Pobede su u subotu u Kini upisali Hebei i Peking Guan, a u duelu Šenžena i Vuhan Zala nije bilo pobednika, ali je viđeno osam golova.

Hebei je na svom terenu, posle preokreta, bio bolji od Gvangdžou R&F Dragana Stojkovića i slavio 2:1. U gostujućoj ekipi nije bilo Duška Tošića.

Maskerano je u osmom minutu propustio priliku da sa bele tačke donese prednost Hebeiju, a u 38. minutu gosti stižu do prednosti golom Zahavija.

Markao je Hebeiju done izjednačenje u 69. minutu, a isti igrač kompletirao je preokret u osmom minutu nadoknade golom iz penala.

Paking Guan je, takođe kao domaćin, slavio protiv Tjanđin Tede 3:1.

Od 25. minuta i gola Bakambua domaći su vodili, a Vagner u 64. pogodio za 1:1.

U poslednjih deset minuta Peking dolazi do pobede. Prvo je mrežu gostiju zatresao Augusto u 80. minutu, a u 88. na listu strelaca upisao se i Vang.

Lud meč odigrali su Šenžen i Vuhan Zal. Duel je završen 4:4, a gosto su vodili i 3:0 i 4:1 da na kraju morali da budu zadovoljni samo bodom.

Vuhan je u prvom poluvremenu golovima Silve Rafaela, Vang Kaija i Kujašija vodio 2:0.

Marej je u prvom minutu drugog poluvremena smanjio na 2:1, ali su golom Baptistaa gosti u 67. minutu ponovo došli na tri gola prednosti.

A onda su usledila četiri neverovatna minuta za domaće i tri gola postignuta u tom intervalu. Redom – Marej u 74, Vang Čenkuai u 76. i 78. minutu za konačnih 4:4.