Tri remija i pobeda SIPG, Arnautović asistent

Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

U mečevima 27. kola kineske Superlige pobedu je ostvario Šangaj SIPG, dok su tri nedeljna duela završena bez pobednika.

Tjanđin Tjanhai i Peking Rene remizirali su rezultatom 2:2.

Diop i Masika pogodili su za vođstvo gostiju u 24. i 45. minutu, dok su izjednačenje Tjanđinu doneli Alan u 52. i Žang Čenglin u 62. minutu.

Tjanđin je na 14. mestu sa 22 boda, dok je ekipa iz Pekinga na začelju sa 13 bodova.

U drugom meču dana Guangdžou Evergrande i Henan odigrali su 2:2.

Gosti su poveli golovima Iva u drugom i Basogoga u 35. minutu, a domaćem timu je bilo potrebno četiri minuta da stigne do izjednačenja.

Paulinjo je iz penala pogodio u 51. minutu, dok je Vei Šihao bi oprecizan u 55. posle asistencije Elkesona.

Đangsu Suning odigrao je nerešeno sa Šandong Lunengom 1:1, dok je Šangaj SIPG nadigrao Dalijan Jifang sa 3:0.

Golove su postigli LI Šenglong, Žu Ting i Oskar, kome je u trećem minutu sudijske nadoknade asistira Arnautović.