KONKAKAF LN: Zardes vodi Amere na F4

Tom Pennington, Getty Images Sport

Fudbaleri SAD savladali su Kanadu 4:1 na svom terenu i tako nadoknadili poraz iz prvog meča 2:0 čime su napravili veliki korak ka finalnom turniru.

Posle poraza od Kanade 2:0 Amerikanci su morali ili da pobede sa istim rezultatom pa da protiv Kube u poslednjem kolu nabijaju gol razliku ili da slave sa tri gola razlike i bilo kakvom pobedom nad Kubom izbore završni turnir. Odlično su krenuli u Orlandu i poveli već u drugom minutu preko Morisa. Kasniji junak Gijasi Zardes u 23. minutu, na asistenciju upravo Morisa, duplirao je na 2:0. Do poluvremena domaćin je došao do željenog trećeg gola, a strelac je bio Long u 34. minutu.

Posle poluvremena svi su verovali da će pobeda biti još ubedljivija, ali Ameri su ostali na tri gola. A onda u 72. minutu šok. Vitorija je postigao gol i smanjio na 3:1 i to je bio rezultat koji je Kanadu vodio na finalni turnir. On je ostao na snazi do 89. minuta kada je Zardes drugim golom doneo velikih 4:1 i preko potrebnu pobedu za preimućstvo u međusobnom duelu. Sada je Amerikancima dovoljan bilo kakav trijumf u poslednjem kolu protiv Kube u gostima za prvo mesto Grupe A i plasman na finalni turnir.

Meksiko je i trećom pobedom u gostima nad Panamom, meč pre kraja obezbedio prvo mesto u Grupi B i plasman na finalni turnir. Strelci su bili Himenes dva puta i Alvares i tako se pridružili Hondurasu.

U diviziji B Jamajka je slavljem od 2:0 u gostima protiv Antigve i Barbude obezbedila plasman u najviši rang u narednom ciklusu. Pobedu u istoj Grupi C zabeležila je Gvajana nad Arubom 4:2, ali to joj nije ništa značilo usled pobede Jamajke.