KONKAKAF LN: SAD ubedljivo do plej-ofa

Fudbal ostalo 20. nov. 20195:38 > 5:43
Scott Taetsch/Getty Images

Fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država u poslednjem kolu Lige A KONKAKAF Lige nacija ubedljivo su pobedili selekciju Kube rezultatom 4:0.

Amerikanci su na stadionu u Džordž Taunu ostvarili treći trijumf u četiri utakmice i sa 9 bodova obezbedili prvo mesto u grupi i plasman u plej-of. Isti broj bodova ima i Kanada, ali je SAD prvi zbog trijumfa u međusodnom duelu – 4:1. Kuba je poslednja bez bodova.

Po dva gola za Sjedinjene Države postigli su Serdžent u 1. i 66. minutu, odnosnoi Moris u 26. i 39. minutu.

Meksiko je u grupi B savladao Bermude rezultatom 2:1 i u doigravanje odlazi sa maksimalnim učinkom.

Selekcija Bermuda povela je u Toluki u 10. minutu preko Leveroka, Kordova je izjednačio u 27. minutu, a u nadoknadi vremena Antunja je obezbedio četvrti trijumf svom timu. Panama i Bermude su osvojili po tri boda.

Pored SAD i Meksima plasman u plej-of obezbedili su još Honduras i Kostarika.

Za opstanak u A diviziji igraće Kuba, Bermude, Trinidan i Tobago i Haiti.

U Ligi B El Salvador je bio bolji od Dominikanske Republike 2:0, a Montserat od Sent Lusije 1:0. U Ligi C Portoriko je savladao Angvilu 3:0, istim rezultatom Barbados je slavio protiv Kajmanskih Ostrva, dok je Sent Martin bio bolji od Američkih Devičanskih Ostrva 2:1.