Pekingu idu bitna tri boda u borbi za titulu

Matt Roberts/Getty Images

U 28. kolu kineske Superlige pobede su ostvarili Peking Guoan, Henan, Šandong i Vuhan.

Peking koji se bori za titulu je poveo protiv Šangaj Šenhue već u šestom minutu golom Bakambua. Odion Igalo je izjednačio sa penala u 58. minutu, dok je Renato Augusto doneo trijumf svom timu četiri minuta kasnije.

Hehan je savladao Tianđin takođe 2:1 na svom terenu. Basogog je doneo prednost domaćima u petom minutu, Song je izjednačio u sedmom dok je Karanga u nadoknadi doneo trijumf ekipi koja je u sredini tabele.

Šandong je slavio protiv Čongćinga 2:0, golovima Gracijana Pelea i Rožera Gedeša. Vuhan je bio bolji od Gvangžua R&F 2:1. Jun je bio dovostruki strelac za Vuhan u drugom i 23. minutu. Gui Hong je smanjio na 2:1 u 47. minutu ali ekipa Dragana Stojkovića nije uspela da izjednači.

Peking je sada prvi u Superligi sa 64 boda, dok Gvangžou Evergrande i Šangaj SIPG iza njega sa 63 odnosno 62 boda. Ti timovi tek treba da odigraju svoje mečeve 28. kola.