J-liga: "Volejčina" u 90+4. drži nadu Tokija (VIDEO)

Fudbal ostalo 23. nov. 20199:48 > 9:54
youtube printscreen

U subotu ujutru po srednjeevropskom vremenu u japanskoj J-ligi igralo se osam mečeva 32. kola, posle kojeg je Tokio prepustio lidersku poziciju Jokohami odigravši na domaćem Ađinomoto stadionu nerešeno 1:1 protiv Šonana.

U meču koji ste mogli da gledate na Sport klubu 1 od 6 časova viđena je velika drama, a gosti iz ugrožene zone su na opšte iznenađenje poveli u 36. minutu pogotkom Macude. U samom finišu sudijske nadoknade domaćin je izjednačio prelepim pogotkom Morišigea iz voleja sa oko 20 metara nakon jedne odbijene lopte.

Tim golom Toko je došao do boda i sada ima zaostatak od jednog poena u odnosu na lidera na tabeli Jokohamu. Do kraja su ostala još dva kola, a vrlo je moguće da će direktno o šampionu odlučivati duel u Jokohami između domaćina i Tokija u poslednjem kolu. U narednoj rundi, pretposlednjoj u šampionatu, Tokio će dočekati Urava Red Dajmondse, dok će Jokohama u goste Kavasaki Frontaleu.

Jokohama je u svom meču 32. kola sa 1:0 pobedila Jamagu, a strelac je bio Takagava.

U drugim mečevima dana Kobi je pobedio kod kuće Serezo Osaku 1:0 golom Furunašija, a za pobednika igrali su i Lukas Podolski i Andres Inijesta i David Vilja, dok je Jonjić bio u sastavu gostiju iz Osake.

Hirošima i Kašima su remizirale bez golova, baš kao i Nagoja i Sagan Tosu, Džubilo Ivarta je u 90+7. minutu iz penala došla do 2:1 i tri boda protiv Sapora srpskog tenera Mihaila Petrovića. Saporo je siguran na osmoj poziciji na sredini tabele.

Šimizu i Oita su remizirali 1:1, Gamba Osaka je bila bolja od Vegalta Sendaija sa 2:0.