Veliki derbi odlučuje o prvaku Japana

Fudbal ostalo 30. nov. 20198:12 > 8:16
Masahiro Ura/Getty Images for DAZN

Fudbaleri Jokohame Marinosa u lokalnom derbiju 33. kola japanske Džej lige pobedili su aktuelnog šampiona Kavasaki Frontale rezultatom 3:1 i još korak ih deli do osvajanja titule.

Jokohama u velikom derbiju poslednjeg kola dočekuje drugoplasirani Tokio, koji posle današnjeg remija sa Uravom 1:1 ima tri boda manje i lošiju gol razliku (+27/+20). Dakle, čudo treba da se dogodi da Jokohama ne osvoji šestu titulu u istoriji, odnosno prvu od 2004.

Strelci za šesti uizastopni trijumf gostujućeg tima bili su Nakagava u 8, Erik u 49. i 69. i Endo u 89. minutu, dok je počasni pogodak za Kavasaki, koji i dalje ima šansu da se domogne trećeg mesta i plasmana u kvalifikacije za azijsku Ligu šampiona, postigao Damiao u 74. minutu.

Tokio je razočarao i pred svojim navijačima odigrao je nerešeno sa Uravom – 1:1. Martinus je u 39. minutu doneo prednost gostima, a izjednačio je Tagava u 69. minutu.

Šonan je pobedom protiv Hirošime 1:0 obezbedio opstanak u elitnom društvu, dok se u niži rang definitivno sele Ivata, kojoj ni tri trijuma u poslednje četiri utakmice nisu bile dovoljne da izbore opstanak, i Jamaga.

Poslednje, 34. kolo, na programu je sledeće subote, a svi mečevi će početi u 6 časova po srednjoevropskom vremenu.