Povratak na vrh: Evergrandeu titula u Kini

Getty images/ Masashi Hara

Guangdžou Evergrande osmi put u istoriji osvojio je titulu u kineskoj Superligi.

Ekipa Fabija Kanavara potvrdila je šampionski naslov pobedom protiv Šangaj Šenhue 3:0 u poslednjem kolu. Na taj način osvojila je osmu titulu u poslednjih devet godina.

Evergrande je slavio na domaćem terenu, upisavši 23 pobedu u sezoni. U konačnom plasmanu ‘Tigrovi’ su zauzeli prvu poziciju sa 72 boda.

Veliku radost domaćim navijačima obezbedili su Vei Šihao, koji je pogodio u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Pobedu Evergrandea potvrdili su u drugom delu utakmice Park Ji-So i Elkeson.

Na drugom mestu završio je Peking Guoan, kome nije bila dovoljna pobeda nad Šandong Lunengom (3:2) u poslednjem kolu da se izbori za titulu. Tim iz Pekinga je na kraju od šampiona imao dva boda manje.

Treću poziciju na kraju sezone zauzeo je prošlogodišnji prvak Šangaj SIPG, koji je godinu završio ubedljivom pobedom nad Šenženom 6:0, uz četiri gola Marka Arnautovića.

Najjači rang takmičenja napustili su Šenžen i Peking Renhe.