Argentina: Boka ponovo na vrhu

Fudbal ostalo 9. feb. 20207:38 > 7:52
Pablo Blazquez Dominguez/Getty Images

Fudbaleri Boka Juniors zabeležili su novu pobedu, ovog puta na svojoj Bombonjeri protiv Atletiko Tukuman 2:0, čime su se, bar na 24 časa, vratili na čelnu poziciju Superlige.

Boka je do vođstva došla na vreme, pošto je u 23. minutu Franko Soldano postigao pogodak. Očekivali su navijači da vide i drugi gol, kojim bi se smanjila neizvesnost, ali on je usledio tek na samom kraju utakmice. Ramon Alba koji je ušao u 90. minutu umesto upravo Soldana, realizovao je penal u trećem minutu nadoknade i tako potvrdio pobedu Boke. Tim iz Buenos Ajresa sada je bodovno poravnat sa večitim rivalom Riverom, pošto oba tima imaju po 36 bodova, ali Boka ima utakmicu više, dok je Lanus treći sa tri boda manje, posle remija sa Argentinso Juniors u gostima. Tukuman je 12. sa 27 bodova.

Ostali rezultati: Defensa i Justicia – Kolon 0:0, Himnasia La Plata – Patronato 1:1, Banfild – Rozario 1:1, Njuels Old Bojs – Estudijantes 0:0.