AFC: Mandžukićev prvenac, Ćaviju bod

Julian Finney, Getty Images Sport

U utorak je odigrano šest utakmica prvog kola Azijske Lige šampiona, a najubedljiviju pobedu ostvarila je ekipa iranskog Sepahana, koja je u Ujedinjenim Arapskim Emiratima savladala Al Ain rezultatom 4:0.

Strelci za Sepahan bili su Mohebi u 38, Kiros u 46, Rafiei u 52. i Tajebi u 78. minutu.

U drugom meču grupe D, Al Nasr je u Saudijskoj Arabiji ugostio katarski Al Sad i odigrao nerešeno 2:2.

Domaći su poveli u 7. minutu pogotom Hamdalaha, samo dva minuta kasnije izjednačenje ekipi legendarnog Ćavija doneo je Buneđah, da bi Al Hajdos na startu drugog poluvremena preokrenuo rezultat. Konačnih 2:2 postavio je Al Obaid u 53. minutu.

Katarski Al Duhail je u grupi C savladao ekipu Persepolisa iz Irana 2:0. Domaći su poveli u 5. minutu prvom pogotkom u dresu Al Duhaila hrvatskog napadača Marija Mandžukića.

Samo osam minuta kasnije Žunior je duplimao prednost svog tima za konačnih 2:0.

Tri boda u grupi C upisao je i saudijski Al Tavon, koji je u UAE bio bolji od Al Šarjaha 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je Darviš u 34. minutu.

Melburn Viktori je u grupi E pred svojim navijačima slavio minimalnim rezultatom protiv tajlandskog Čjangraj Junajteda pogotkom iskusnog Šveđanina Ole Toivonena u 25. minutu iz penala.

U duelu grupe F Ulsan Hjundai i Tokio su podelili bodove u Južnoj Koreji – 1:1. Gosti su poveli golom Dijega u 64. minutu, a Adailton je autogolom u 82. izjednačio.