Deportivo Kali bolji od paragvajske River Plate

Fudbal ostalo 12. feb. 20204:13 > 4:17
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U dva duela prvog kola ovogodišnjeg Kopa Sudamerikana pobede su upisali Deportivo Kali i Sol de Amerika.

Deportivo Kali savladao je u prvom od dva meča prvog kola paragvajsku River Platu na svom terenu rezultatom 2:1 i tako stekao minimalnu prednost pred revanš koji će biti odigran 26. februara.

Kolumbijski tim poveo je u šestom minutu golom Džona Vaskeza, a na 2:0 povisio je pet minuta pre odlaska na odmor Hesus Arieta.

Gosti iz Paragvaja došli su do vrednog gola u 78. minutu, a strelac je bio Dionisio Perez.

Mnogo nervoze sa obe strane dovelo je do toga da su domaći imali trojicu igrača sa žutim kartonom, a u petom minutu nadoknade direktan crveni dobio je strelac prvog gola na meču Vaskez. Gosti su „počašćeni“ sa šest žutih kartona.

Sol de Amerika slavio je minimalnim rezultatom protiv Gojasa.

Strelac jedinog gola bio je Nildo Viera u 33. minutu. U šestom minutu nadoknade direktan crveni karton dobio je defanzivac gostiju Fabio Pizaro Sančez.

I ova dva tima revanš će odigrati 26. februara.