Azijska LŠ: Minimalci Pekinga; Tokija, Seula…

Matt Roberts, Getty Images Sport

Fudbaleri Peking Guana pobedom nad tajlandskim Čiangraijem (1:0) započeli su azijsku Ligu šampiona. Trijumfe u uvodnom kolu takmičenja zabeležili su i japanski Tokio, korejski Seul, Al Nasr iz Saudijske Arabije...

Ekipa iz glavnog grada Kine trijumfovala je na Junajted stadionu, pred 6,035 gledalaca, pogotkom Vanga u 23. minutu i tako upisala pobedu na startu grupe E.

U drugoj utakmici grupe, Seul je kao domaćin bio bolji od Melburna identičnim rezultatom, a jedini strelac bio je Park Ču-Jang u osmom minutu.

Tokio je kod kuće slavio nad Pertom, golom Leandra u 82. minutu (1:0), dok je Al Nasr trijumfovao protiv Al Aina sa 2:1.

Utakmica u Ujedinjenim Arapskim Emiratima rešena je preokretom. Domaći su poveli preko Jaisiena u 18, da bi gostima tri boda doneli Ali u 57. i Hamdala u 80.

U ostalim utakmicama, Al Šarja – Persepolis 2:2, Al Sad – Sepahan 3:0, Al Tavom – Al Duhail 2:0.