Džej liga: Poraz šampiona u prvom kolu, preokret Tokija

Masahiro Ura/Getty Images for DAZN

Kompletirano je prvo kolo japanske J lige – aktuelni šampioni Jokohama Marinosi poraženi su na srtartu šampionata od Gamba Osake 2:1 na domaćem terenu, dok je vicešampion Tokio slavio protiv Šimizua.

Gamba Osaka je vodila protiv Jokohame sa 2:0 već posle 34 minuta, a golove su postigli Šu Kurata u šestom i Šinja Jadžima u 34. minutu. Do kraja je Markos Žunior postigao gol i postavio konačnih 2:1.

U narednom kolu očekuje nas duel dve prvolplasirane ekipe iz prošle sezone, a Jokohama će u prestonici gostovati Tokiju.

Upravo je Tokio slavio u gostima u prvom kolu – kao gosti su rezultatom 3:1 pobedili Šimicu, iako su do 77. minuta gubili jer je Dangda u 47. minutu doveo domaćina u vođstvo. Ipak, onda su usledila tri gola trojice Brazilaca – Dijego je u 77. minutu izjednačio iz penala, Adailton je u 80. minutu doveo u vođstvo goste, a konačnih 3:1 postavio je Leandro u 90+2. minutu, takođe iz penala.

Hirošima je kod kuće sa 3:0 pobedila Kašimu, a Visel Kobe je kod kuće remizirao sa Jokohamom FC 1:1, a čitav susret u domaćoj ekipi odigrao je Andres Inijesta.