Kopa Libertadores: Gremio slavio, Boki samo bod

Amilcar Orfali/Getty Images

U prvim utakmicama grupne faze Kopa Libertadores pobede su zabeležili Gremio, Libertad, Interncional i Santos. Prošlogodišnji polufinalista Boka Juniors morao je da se zadovolji remijem.

Internacional je u prvom kolu grupe E savladao ekipu Universitad Katolika sa 3:0. Manje od devet minuta bilo je potrebno brazilskom timu da dođe do trijumfa. Goleadu je počeo Gerero u 62. minutu. Isti igrač bio je strelac u 67, da bi u 72. asistirao Giljermeu za konačnih 3:0.

Do kraja su gosti iz Čilea ostali sa igračem manje, pošto je crvi karton u 77. minutu dobio Uerta.

U istoj grupi pobedu je zabeležio Gremio, koji je sa 2:0 slavio u duelu sa ekipom Amerika de Kali. Već u 15. minutu gosti su poveli preko Feraza. Iako su domaći igrali agresivnije u nastavku, nisu koristili šanse. Kazna je stigla u 50. minutu, kada je Mateus pogodio za 2:0.

Boka Juniors i Karakas su podelili bodove u prvom meču u grupi H, pošto je meč u Venecueli završen 1:1. Boka je povela u 25. minutu preko Abila, ali su domaći izjednačili golom Ernandeza u 55.

U istoj grupi Libertad je počeo takmičenje sa trijumfom, pošto je savladao Independijente sa 2:1. Gosti su u Medelinu poveli već u 3. minutu pogotkom Bokanegra, da bi prednost duplirali u 28. golom Kardoza. Utešni pogodak za domaće postigao je u drugom poluvremenu Murilo.

Atletiko Paranaense je u grupi C bio bolji od Penjarola, zahvaljujući pogotku Bisolija u 77. minutu.

U grupi G ekipa Santosa pobedila je tim Defensa i Hustistija sa 2:1 i to posle preokreta. Donaćim je vođstvo doneo Rodrigez u završnici prvog poluvremena, da bi gosti do pobede došli zahvaljujući golovima Žobsona i Horhea.