Kiks Rivera, Tevez Boki vratio titulu

Rodrigo Valle/Getty Images

Luda završnica argentinske Superlige za sezonu 2019/20. Dva najveća rivala River i Boka borili su se za titulu. Milioneri su u poslednje kolo ušli sa prednošću, ali je titula na kraju završila na Bombonjeri.

River na titulu čeka od 2014. i ušao je u poslednje kolo sa bodom prednosti, posle remija na svom stadionu protiv Defensa i Justisija. Gostovali su Atletik Tukumanu i pobedom bi završili sav posao. Međutim, domaćin je poveo u 19. minutu golom Toleda. Ipak, River uspeva da dođe do izjednačenja već u 35. minutu a strelac je bio Suares. Imali su 55 minuta vremena gosti, ali nisu uspeli da dođu do gola i na kraju su odigrali samo 1:1.

Taj ishod je Boki dao šansu da pobedom preuzme vrh. Na Bombonjeri su dočekali Himnasiju La Platu. Paralelno sa vestima sa utakmice najvećeg rivala navijači su gledali mučenje plavo-žutih da dođu do gola. I konačno su ga doćekali, kada je iskusni Karlos Tevez u 73. minutu doneo vođstvo, a ispostaviće se i pobedu vredne titule u Superligi, prve od 2018. i ukupno 34. čime su se primakli Riveru na samo dve titule zaostatka.

U preostale dve utakmice večeri Banfild – Urakan 0:3 i Defensa i Justisija – Patronato 2:0.