MLS: Ubedljivi Kanzas i Minesota, Vankuver slavio u LA

Fudbal ostalo 8. mar. 20206:12 > 6:21
Jamie Squire/Getty Images

Kanzas Siti, Minesota i Atlanta došli su do drugih pobeda u MLS šampionatu. Vankuver je posle poraza u prvom kolu ostvario pobedu u drugom na gostovanju Galaksiju u Los Anđelesu.

Posle pobede u Vankuveru Sporting Kanzas Siti ostvario je pobedu kod kuće i to veoma ubedljivu protiv Hjustona. Slavio je 4:0 golovima Pulida, Espinoze, Kinde i Šeltona.

Maksimalan učinak iz dva meča imaju još dve ekipe. Minesota je u gostima savladala San Hoze 5:2. Opara je postigao dva gola, a po jedan Gregus, Lod i Amarilja, koji je i promašio penal a ispravio ga Lod u nadoknadi prvog dela. Atlanta je golovima Barka i Hajndmena zabeležila pobedu nad Sinsinatijem 2:1.

Vankuver je posle poraza kod kuće zabeležio pobedu na strani u Los Anđelesu protiv Galaksija minimalnim rezultatom. Jedini gol postigao je Rikets u 74. minutu. Za pobednika je David Milinković odigrao 84 minuta, a za domaćina Aleksandar Katai 59 minuta i dobio žuti karton.

Ostali rezultati: Toronto – Njujork Siti 1:0, Kolorado – Orlando 2:1, Sijetl – Kolumbus 1:1.