Libertadores: Het-trik Luiza Adrijana, pobeda Boke

Fudbal ostalo 11. mar. 20203:46 > 3:49
Alexandre Schneider/Getty Images

U drugom kolu Kopa Libertadores pobede su slavili Palmeiras, Santos, Amerika De Kali, Boka Juniors, Libertad u Bolivar.

Boka Juniors je ostvarila prvu pobedu ove sezone u Kopa Libertadores savladavši Independijente iz Medeljina 3:0. Golove su postigli Salvio u 35. i 57. minutu da bi Rejnoso postavio konačan rezultat u 72. minutu.

U istoj grupi H je Libertad u Paragvaju bio bolji od ekipe Karakasa iz Venecuele 3:2. Fererira je u 19. minutu doneo vođstvo Libertadu, da bi Blanko golovima u 27. i 43. minutu doneo preokret Karakasu. Fereira je izjednačio u 64. minutu, a 11 minuta kasnije je venecuelanski tim ostao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Viljanueve. Pet minuta kansije pobedu Libertadu je doneo Franko.

Palmeiras je grupi B bio ubedljiv protiv Guaranija 3:1. Sva tri gola dao je bivši igrač Šahtjora, Milana i Spartaka iz Moskve Luiz Adrijano. Bobadilja je bio strelac za paragvajski tim. U istoj grupi je Bolivar bio bolji od Tigrea 2:0 golovima Floresa i Savedre.

Santos je pobedio ekvadorski Delfin 1:0 golom Lukasa Verisima. Amerika De Kali je bila bolja od Universidad Katolike 2:1. Vođstvo kolumbijskom timu je doneo Vergara u 22. minutu, a izjednačio je u nadoknadi prvog poluvremena Nunjez. Konačnih 2:1 za gostujući tim iz Kolumbije postavio je Pizano u 53. minutu.