Preokret Flamenga u dva minuta, Sao Paulu derbi

Alexandre Loureiro, Getty Images Sport

Uprkos pandemiji koronavirusa, usled koje su otkazani brojni fudbalski šampionati, između ostalih i Kopa Libertadores, u Brazilu se nastavljaju šampionati Karioka i Paulista.

Utakmice u Brazilu nisu odložene, ali se ipak igralo pred praznim tribinama. Aktuelni nacionalni šampion i pobednik Kopa Libertadores Flamengo posle dve startne pobede u šampionatu Karioka bio je na ivici ponora na Marakani u Rio de Žaneiru protiv Portugese. Gosti su vodili golom Daglasa od 58. minuta. Imali su vođstvo sve do 88. minuta kada je autogolom Markaoa domaćin izjednačio. Konačnih 2:1 postavio je u prvom minutu nadoknade De Arasketa. Sada Flamengo ima sve tri pobede i na čelu je Grupe A u okviru koje je Boavista, inače prvi pratilac, savladala Kabofirijense 2:0 i sada ima šest bodova, dok je Portugesa treća sa tri. U Grupi B odigran je jedan meč. Makae je zabeležio prvu pobedu u gostima protiv Rezendea, koji ima samo bod.

Igra se i u Šampionatu Paulista. U mečevima Feroviaria – Novorizontino, kao i Internasional de Limeira – Palmeiras nije bilo golova. Ali ih je bilo u derbiju između Sao Paula i Santosa. Slavio je domačin 2:1 i to posle preokreta. Artur je doveo goste u vođstvo u 30. minutu. A onda je na scenu stupio Pablo, koji je golovima u 53. i 67. minutu doneo pobedu Sao Paulu. Oba tima i dalje su lideri svojih grupa i na dobrom su putu da takmičenje nastave u četvrtfinalu.