Istiklolu Superkup, liga Tadžikistana od nedelje na SK

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Istiklola savladali su Hodžand rezultatom 2:1 i tako osvojili Superkup Tadžikistana, a prvenstvo te zemlje ćete od nedelje moći da pratite na kanalima Sport Kluba.

Borba za prvi trofej u sezoni održana je pred praznim tribinama stadiona „Pamir“ u Dušanbeu, a poveli su izabranici Nikole Lazarevića posle velike greške golmana šampiona. Strelac je već u drugom minutu bio Sandžar Rihsibojev, a potom je usledio preokret Istiklola, koji je postigao dva gola u razmaku od dva minuta. Pogotke su postigli Manučehr Džalilov i Mumamadžon Rahimov, koji su tako vodili svoj klub do devetog trofeja u Superkupu u Istoriji.

Istiklol je, inače, od 2014. godine nezaustavljiv u tadžikistanskom prvenstvu, u kojem je titulu osvajao ukupno osam puta. Za šampiona Tadžikistana igraju srpski fudbaler Miloš Milić, koji je prethodno, između ostalog, branio boje Novog Pazara i OFK Beograda, i golman Nikola Stošić.

Prvenstvo Tadžikistana startuje u nedelju dvema utakmicama, a od 13 časova moći ćete da pratite duel Kuktoša i Regar-Tadaza. U isto vreme igraju i Hatlon i Istaravšan.