Remi u Moziru, četvorka Šahtjora

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Odigrana su još dva meča 10. kola beloruskog šampionata. Šahtjor je u Soligorsku razbio Belšinu 4:0, dok su Slavija i Gorodeja u Moziru odigrali nerešeno 1:1.

Samo je jedan gol viđen u prvom poluvremenu meča u Soligorsku, a psotigao ga je Begunov u 21. minutu na asistenciju Nikole Antića. Sve do 77. minuta čekalo se na drugi gol, a onda je Podstrelov duplirao prednost Šahtjora. Do kraja su Podstrelov drugim golom u 81. i Bodul u 88. minutu doneli ubedljivu pobedu domaćinu, koji je sada na deobi drugog mesta sa Žodnom i Energetikom sa po 18 bodova, četiri manje od lidera BATE. Belšina je ostala na dnu sa samo tri boda.

U Moziru Slavija i Gorodeja podelili su bodove. Gosti su poveli preko Jaskoviča u 30. minutu, a bod domaćinu doneo je Čuhli sa bele tačke u 61. minutu. Obe ekipe su na deobi devetog mesta sa po 12 bodova.