Levadija se pobedom predstavila gledaocima Sport Kluba

Printscreen

Od ovog vikenda na kanalima Sport Kluba možete pratiti i mečeve iz fudbalskog šampionata estonije.

Fudbaleri Levadije pobedom su se predstavili gledaocima na Balkanu i učvrstili se na čelu estonske Meistrilige sa stoprocentnim učinkom.

Levadija je u Viljandiju pobedila Tulevik 3:1, posle preokreta u drugom poluvremenu.

Vicešampion je dominirao tokom celog meča, ali su u 37. minutu kažnjeni za veliki promašaj – golman Nom refleksno je odbranio na jednoj strani terena, a samo 18 sekundi kasnije na drugoj Sander Kaper doveo je domaćine u vođstvo.

Već na startu drugog poluvremena Bogdan Vaščuk je posle gužve izjednačio, a onda na scenu stupa rezervni igrač Robert Kris, koji golovima u 56. i 89. minutu potvrđuje treću pobedu Levadije u ovoj sezoni.

U dva meča odigrana ranije tokom dana pobede su izborili gosti iz glavnog grada.

Kalev je u Tartuu savladao ekipu Tameke 2:0, golovima Hanesa Aniejera u drugom poluvremenu.

U Narvi je viđena prava drama u okršaju Transa i branioca titule Flore. Dva gola Rauna Sapinena nisu bila dovoljna prvaku da se odlepi od Transa, za koji je pogodio Nigerijac Džefri Činedu, bivši ugrač Rabotničkog. Odluku je doneo mladi Henri Jervelaid u 88. minutu.

Trans ostaje pretposlednji sa jednim bodom, Flora ima sedam i na drugom je mestu.