Dramatičan remi u derbiju Haife, gol u 90+6. minutu

Fudbal ostalo 7. jun 202021:57 > 22:03
Barry Cronin, Bongarts

U nedelju je u izraelskom šampionatu u ligi za prvaka u okviru 29. kola na programu bio samo jedan meč- U pitanju je bio derbi Haife i u njemu je viđen dramatičan remi u duelu domaćeg Makabija i Hapoela 2:2 (0:0).

Domaćin je došao u prednost u 26. minutu kada je pogodak postigao Nikita Rukavitsja, a Sardal je u 56. poravnao rezultat. Novo vođstvo Makabiju doneo je Avad u 85. minutu, ali kada se mislilo da je susret rešen, Arel je iz penala u 90+6. minutu doneo bod gostima.

Golman iz BiH Jasmin Burić proveo je čitav meč na golu gostiju.

Makabi iz Haife je sada na drugom mestu tabele sa 11 bodova manje i utakmicom više u odnosu na Makabi iz Tel Aviva, dok je ekipa iz Haife peta.

U jedinom meču dana koji se igrao u ligi za opstanak Nes Ciona je na domaćem terenu sa minimalnih 1:0 bila bolja od Netanje i stigla je do 25. boda u šampionatu. Sada Nec Ciona ima jednak broj bodova kao Šmona, koja je u “sigurnoj zoni”. Netanji je ovo bio treći poraz u četiri meča, ali su bezbedni sa devet bodova viška u odnosu na Nes Cionu i Šmonu.

Strelac jedinog gola bio je Levi u 85. minutu, a zanimljivo je da je Netanja meč završila se devetoricom igrača na terenu, pošto su Azulaj i Džaber dobili crvene kartone u drugom poluvremenu.