Makabi Petah Tikva u finalu kupa posle 19 godina

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Poznat je prvi finalista izraelskog kupa. Makabi Petah Tikva slavio je u gostima protiv Hapoela u Tel Avivu 2:0 i na taj način obezbedio borbu za trofej prvi put posle skoro dve decenije.

Ekipa koju ovdašnji ljubitelji fudbala pamte po šokantnoj eliminaciji Partizana pre 15 godina, nije igrala finale kupa od sezone 2000/2001. Sada su uspeli slavljem u glavnom gradu Izraela, a veliki uspeh najavio je već u petom minutu golom Hadida. Do poluvremena ostalo je 1:0, a do drugog gola su stigli opet u petom minutu, ali drugog poluvremena. Ovog puta strelac je bio Inbrum. Domaćin nije uspeo da ugrozi vođstvo Makabija, koji se plasirao u finale takmičenja koje je osvajao dva puta, a poslednji put 1951.

Drugi finalista biće poznat posle duela Hapoel Ber Ševa – Bnei Jehuda, koji je na programu u sredu od 19:30 uz direktan prenos na Sport Klubu 5.