Nastavili meč posle 178 dana! Španci ponovo igraju

Fudbal ostalo 10. jun. 202021:15 > 21:18
Dennis Doyle/Getty Images

Rajo Valjekano je pobedio Albasete rezultatom 1:0 u utakmici 20. kola Segunde i ovim duelom fudbal se definitivno vratio u Španiju.

Pomenuti meč počeo je 15. decembra prošle godine, ali je prekinut na poluvremenu nakon što su navijači domaćeg kluba vređali ukrajinskog napadača Albasetea Romana Zozuliju.

Nastavak utakmice je odložen za kasniji datum, a zatim je takmičenje prekinuto zbog pandemije koronavirusa.

Pauza između prvog i drugog poluvremena bila je 178 dana.

Gol odluke postigao je Luis Advinkula u 61. minutu, a Albasete je drugo poluvreme odigrao sa igračem manje jer je Edija Silvestre isključen u poslednjim trenucima decembarskog meča.

Rajo je sedmi sa 43 boda, tri manje od Elčea koji je u plej-of zoni, dok je Albasete sa 35 bodova na deobi 18. i 19. pozicije.

La Liga se nastavlja u četvrtak duelom Sevilja – Betis koji od 22 časa možete da gledate na Sport Klubu 1.