Počeli Šveđani: Gol Hakšabanovića, DIF počeo pobedom

TT News Agency/Janerik Henriksson via REUTERS

U prvom kolu švedske lige pobede su ostvarili Elfsborg, Norčeping i Đurgarden.

U Švedskoj je počelo fudbalsko prvenstvo, a u prvom kolu ste na našim kanalima mogli da pratite duel između Geteborga i Elfsborga. Gosti su slavili 0:1, a jedini strelac je bio Per Frik i to u 45. minutu.

U Švedskoj je počelo fudbalsko prvenstvo, a u prvom kolu ste na našim kanalima mogli da pratite duel između Geteborga i Elfsborga. Gosti su slavili 0:1, a jedini strelac je bio Per Frik i to u 45. minutu. Ekipa Đurgardena je savladala Sirius 0:2, a prvi gol je postigao Berg u 24. minutu. Pobedu gostiju je overio Peterson u 87. minutu.

Norčeping je poveo već u 4. minutu protvi Kalmara golom Seada Hakšabanovića, a Romarinjo je izjednačio u 38. minutu. Pobedu Norčepingu je doneo Tote pogotkom u 57. minutu.

Hamarbi je rezultatom 2:0 savladao ekipu Ostersundsa golovima Muamera Tankovića. Tkođe je i AIK istim rezultatom bio bolji od Orebra ali na gostovanju. Robin Tihi i Makedonac Jasir Asani su bili strelci za AIK.