Na današnji dan: Srbija je prvak sveta!

Phil Walter, Getty Images

Na današnji dan, 20. juna 2015. godine, omladinska reprezentacija Srbije osvojila je titulu na Svetskom prvenstvu na Novom Zelandu.

Jedan od najvećih uspeha u istoriji ovdašnjeg fudbala, ekipa predvođena selektorom Veljkom Paunovićem ostvarila je pobedom nad Brazilom u finalu.

Posle produžetaka, Orlići su slavili rezultatom 2:1 (1:1), a odlučujući pogodak postigao je Nemanja Maksimović u 118. minutu.

Prethodno je Staniša Mandić doveo Srbiju u vođstvo u 70. minutu, da bi nekoliko trenutaka kasnije poravnao Pereira.

Srpski tim je grupnu fazu završio kao lider grupe D, pobedama nad Malijem i Meksikom (obe po 2:0). I sve to posle uvodnog poraza od Urugvaja (0:1).

U osmini finala savladana je Mađarska sa 2:1 (produžeci), Sjedinjene Američke Države pale su u četvrtfinalu na penale, i potom u polufinalu ponovo Mali u produžecima (2:1).