Meistriliga: Osam golova u 'ludnici', bod za Levadiju

Fudbal ostalo 27. jun. 202019:35 > 19:38
Print screen/SK

U subotu su se igrale četiri utakmice estonske Meistrilige, čime je kompletirano deveo kolo, a u najzabavnijem meču dana, koji ste mogli da pratite na Sport klubu 2 od 15 časova, Trans Narva i Levadija remizirale su u neverovatnoj utakmici sa čak 4:4.

Levadija je povela preko Rosnupa u trećem minutu, a Narva je do 16. već vodila sa 3:1, posredstvom pogodaka Zakarljuke, Činedua i Novruzova, a peti gol u prvih pola sata igre postigao je Kuadio u 30. minutu za 3:2.

Ipak, Novruzov je u 39. minutu dobio direktan crveni karton, pa je Narvi bilo teže da održi prednost u drugom poluvremenu. Levadija je povela preko Jurgensona i Gandoa, koji su tresli mrežu u 66. i 69. minutu, a bod Narvi doneo je Činedu u 82. minutu.

U prvom meču dana Flora je deklasirala Kuresare u gostima sa čak 4:0, a golove za lidera na tabeli postigli su Sapinen, Aliku, Jarvelajd i Kusk. Flora je već sada ubedljivo prva na tabeli sa 25 od mogućih 27 bodova posle devet kola, a prvi pratilac im je ekipa Paidea sa 18 bodova.

Upravo je Paide na domaćem terenu bio bolj od Legiona rezultatom 2:0, a strelci su bili Tur i Mol, koiji je u 72. minutu dobio i crveni karton.

Tulevik je kod kuće slavio sa 2:1 protiv Taline Kaleva posle preokreta. Poveli su gosti preko Anijera u sedmom minutu, a do poluvremena je Marin izjendačio. Tri boda Tuleviku doneo je iz penala Riberg u 90. minutu.