Island: Gosti bez šansi

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Odigrana su tri meča islandskog šampionata. Domaći timovi su bili veoma sigurni, zabeležili sve tri pobede i to sve veće od gola razlike.

Lider Breidabilk očuvao je maksimalan učinak, pošto je došao i do treće pobede. Na svom terenu savladao je Fjolnir 3:1. Već u devetom minutu domaćin je poveo golom Steindorsona. Veliku šansu imao je Fjolnir za izjednačenje, ali je Gunarson u 51. minutu promašio penal. Kazna je usledila šest minuta kasnije kada je penal dosuđen na drugoj strani a Mikelsen bio precizan.

Još jedan penal je dosuđen za goste, ovog puta u 72. minutu a Strom je bio siguran čime je prepolovljena prednost lidera. Ipak, u 84. minutu Ejolfson ponovo vraća dva gola razlike i na kraju trasira put Breidabilku do pobede. Breidabilk je usamljen sa devet bodova na čelu tabele, dok je drugi Valur sa šest. Fjolnir je pretposlednji 11. sa samo bodom.

U preostala dva meča Filkir je bio bolji od Grote 2:0, dok je Vikingur u Rejkjaviku ubedljivo savladao Hafnafjordur 4:1.